Historie

De drumband werd opgericht op 28 april 1973 en is sinds 1 maart 1984 aangesloten bij de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. In datzelfde jaar werd op 23 september voor het eerst deelgenomen aan een Bondsconcours van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen en werd een 1e prijs met 290 punten behaald. Ook het daaropvolgende optreden tijdens een Bondsconcours (op 21 september 1986 te Berg aan de Maas) leverde een 1e prijs met 292 1/2 punten op. Beide keren stond de drumband onder leiding van instructeur Jef Walraven.

Van september 1987 tot september 1991 stond de drumband onder leiding van Raymond Curfs. Onder zijn leiding behaalde de drumband op 24 september 1989 te Schimmert een 1e prijs met promotie (320 punten!) naar de 2e divisie. Aansluitend werd op kermiszondag 26 november 1989 te Maasbracht het Limburgs Kampioenschap in de 3e divisie met wederom 320 punten in de wacht gesleept.

Op 21 april 1990 werd het hoogtepunt uit het bestaan van de drumband bereikt: het Landskampioenschap in de 3e divisie sectie A-b met 318 punten.

Op 25 september 1994 nam de drumband o.l.v. instructeur Roy van Wersch en tambour-maître Jean Sluijsmans in de 2e divisie deel aan het Bondsconcours, georganiseerd door de LBT in Heythuysen en behaalde een 1e prijs met promotie met 88,3 punten. Op 27 november 1994 namen zij vervolgens deel aan de Limburgse Kampioenschappen die gehouden werden in Brunssum en behaalden een 1e prijs met 88,5 punten waardoor zij wederom gehuldigd mochten worden als Provinciaal Kampioen. Op 23 april 1995 werd met succes deelgenomen aan de Landelijke FKM-kampioenschappen, onze drumband behaalde met 90,17 punten het kampioenschap in de 2e divisie, sectie A-a.

In 2001 volgde Berto Loo Jean Sluijsmans op als tambour-maître van de drumband. Van december 1998 tot 2001 stond de drumband onder leiding van de instructeur Benno Weijsters uit Eijsden en vanaf 2002 onder leiding van instructeur Ron Cuijpers uit Maastricht. Instructeur van de drumband vanaf 1 augustus 2007 tot 1 september 2009 was Paul Erens uit Geleen. Daarna werd het stokje overgenomen door Jan Volders uit St. Geertruid.
In januari 2013 nam Ad Knops uit Heerlen de leiding over. Ad Knops werd in maart 2014 opgevolgd door Rick Maassen. Tambour-maître is Martijn Drissen.

Op 9 november 2014 viert de drumband haar 40-jarig bestaansfeest.


 

© Copyright 2006-2018 Harmonie Concordia Margraten. Alle rechten voorbehouden.
Design en implementatie door Xzyra.nl. Verwerkingstijd 0.033sec. Privacy verklaring.